Wczytuję dane...
O sklepie ArtBasia

Coraz wyraźniej słyszymy dzwoneczki, coraz intensywniej czujemy zapach igliwia, coraz częściej myślimy o nadchodzących Świętach i… prezentach. Nie tylko tych otrzymanych - pragniemy obdarować czymś unikatowym tych bliższych i dalszych, aby piękną niespodzianką podkreślić świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia. Wielu z nas co roku przeżywa w związku z tym prawdziwe dylematy – czym nowym zaskoczyć, co sprawi przyjemność, przyniesie radość, oczaruje obdarowywanych? Czasy, w których wszyscy otrzymywali co roku szal czy krawat, zdaje się odeszły w niepamięć – żyjemy wśród nadmiaru dóbr, nie ma kłopotu z dostępnością większości przedmiotów. Produkty masowe stają się jednak przewidywalne, sztampowe a nawet kiczowate. Trudno jest zaskoczyć czymś oryginalnym…

Ratunkiem okazuje się działalność artystyczna i rękodzieło, będące przeciwieństwem masowej produkcji. Tworzą je artyści pełni pasji, utalentowani, o ogromnej estetycznej wrażliwości, którzy w swoje prace wkładają całe serce. Czyż nie tego właśnie szukamy pod choinką? Osobą, która tworzy wyjątkowe prace jest pani Barbara Broda. W jej pracowni ArtBasia powstają prawdziwe małe dzieła sztuki: anioły, krasnale, figurki, bombki, skrzynie i szkatułki. Niczym w baśniowym świecie odnajdziemy tam kwiaty, łudząco przypominające te prawdziwe i postacie z baśni wśród unikatowych ozdób i bibelotów. Pani Barbara traktuje swoją pracownię jako realizację pasji, wrażliwości i manualnego kunsztu. Jej prace to działa niewymuszone, pełne najpiękniejszych emocji.

We wrocławskiej pracowni Pani Basi znajdziemy prezent dla ukochanych, ale również spędzimy tam wspólny czas z bliskimi. Odbywają się tan regularne spotkania w ramach Wrocławskich Warsztatów Rękodzieła. Uczestnicząc w tych wydarzeniach możemy spróbować pierwszych twórczych kroków, ale też spotkać zaproszonych  artystów z różnych dziedzin takich jak: florystyka, scrabooking, decoupage, mixmedia, utwardzanie tkanin.  Obecna sytuacja pandemiczna nie sprzyja spotkaniom, nowoczesnym rozwiązaniem są więc warsztaty online, na których można nauczyć się jak zrobić bombkę z efektem bursztynu lub namalować urzekający obraz. Warto w tym wspaniałym, rodzinnym okresie otworzyć się na niestandardowe rozwiązania i miło zaskoczyć najbliższych zupełnie nowym i nieoczekiwanym prezentem.